Description
- AMD Ryzen 7 PRO 4750U 1.7 GHz up to 4.1 GHz, 8 cores, 16 threads 8 MB L3 Cache │ AMD Radeon Graphics
- 32 GB DDR4 3200MHz │ 512 GB PCIe SSD
- 13.3" FHD (1920 x 1080) IPS, anti-glare, 300 nits, Touchscreen
- WiFi 7 and Bluetooth 5.4
- Windows 11 Pro
| Specifications | |
| Condition: | Refurbished |
| Brand: | Lenovo |
| Model: | X13 ThinkPad |
| MPN: | 20UF0034US-I011 |
| Platforms: | |
| Color: | Black |
| Processor | |
| CPU Brand: | AMD |
| CPU Model: | Ryzen 7 PRO 4750U |
| CPU Speed: | 1.7 GHz |
| CPU Max Speed: | 4.1 GHz |
| CPU Core: | 8-core Processor |
| Memory | |
| Installed Memory: | 32 GB |
| Memory Speed: | DDR4 3200 |
| Storage/Drive | |
| Storage Type: | SSD |
| Hard Drive Capacity: | 0 |
| SSD Capacity: | 512 GB |
| Optical Drive: | No |
| Graphics | |
| GPU: | AMD Radeon Graphics |
| Graphics Memory: | Shared Memory |
| Graphics Type: | Integrated Graphics |
| Display | |
| Screen Size: | 13.3" |
| Touchscreen: | Yes |
| Native Resolution: | 1920 x 1080 |
| Network & Communications | |
| Network LAN: | No |
| Network WLAN: | 802.11be Wireless LAN |
| Network Bluetooth: | Bluetooth 5.4 |
| Operating Systems | |
| Operating System: | Windows 11 |
| Operating System Version: | Pro |
| Interface & Ports | |
| USB Port: | 2 x USB-C (Thunderbolt 4, USB 40Gbps) with power delivery 3.0 & DisplayPort 2.1 1 x USB-A (USB 5Gbps) |
| Video Port: | 1 x HDMI 2.1 |
| Audio Port: | 1 x Headphone / mic combo |
| Mic: | 2 x mics |
| Speaker: | 2 x speakers |
| Webcam: | 5MP |
| Keyboard: | 1.5mm keycaps Backlit with white LED |
| Mouse Pad: | Multi Touch |
| Power & Battery | |
| Power Adapter: | 65W Slim USB-C adapter |
| Power Battery: | 6 Lithium Ion |
| Physical Characteristics | |
| Dimension (LxWxH): | 8.15" x 11.78" x 0.71" |
| Weight: | 2.12 lbs |
| Whats in the Box | |
| Whats in the Box: | Laptop and Power Adapter |





