Description
- 10th Gen Intel Core i7-10850H (2.7 GHz base frequency, up to 5.1 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 12 MB cache, 6 cores) | NVIDIA Quadro T2000 4GB GDDR5
- 32 GB DDR4-2933 RAM | 512GB PCIe NVMe PCIe 3.0 SSD
- 15.6" FHD (1920x1080) IPS 300 nits Anti-glare 16:9 700:1 72% NTSC
- Intel Wi-Fi 6 AX201, 802.11ax 2x2 Wi-Fi + Bluetooth 5.1
- Windows 11 Pro
| Specifications | |
| Condition: | Refurbished |
| Brand: | Lenovo |
| Model: | ThinkPad P15 Gen 1 |
| MPN: | 20SUS2UN03-I010 |
| Platforms: | |
| Color: | Black |
| Processor | |
| CPU Brand: | Intel |
| CPU Model: | i7-10850H |
| CPU Speed: | 2.7 GHz |
| CPU Max Speed: | 5.1 GHz |
| CPU Core: | 6-core Processor |
| Memory | |
| Installed Memory: | 32 GB |
| Memory Speed: | DDR4 2933 |
| Storage/Drive | |
| Storage Type: | SSD |
| Hard Drive Capacity: | 0 |
| SSD Capacity: | 512 GB |
| Optical Drive: | No |
| Graphics | |
| GPU: | NVIDIA Quadro T2000 |
| Graphics Memory: | 4 GB |
| Graphics Type: | Dedicated Graphics |
| Display | |
| Screen Size: | 15.6" |
| Touchscreen: | No |
| Native Resolution: | 1920 x 1080 |
| Network & Communications | |
| Network LAN: | 10/100/1000Mbps |
| Network WLAN: | 802.11ax Wireless LAN |
| Network Bluetooth: | Bluetooth 5.1 |
| Operating Systems | |
| Operating System: | Windows 11 |
| Operating System Version: | Pro |
| Interface & Ports | |
| USB Port: | 2 x USB 3.2 Gen 1 (one Always On) 1 x USB-C 3.2 Gen 1 (support data transfer, Power Delivery and DisplayPort 1.4) 2 x Thunderbolt 3 (support data transfer, Power Delivery, and DisplayPort 1.4) 1 x SD card reader 1 x Ethernet (RJ-45) |
| Video Port: | 1 x HDMI 2.0 |
| Audio Port: | 1 x Headphone / microphone combo jack (3.5mm) |
| Mic: | Dual array microphone, far-field |
| Speaker: | Stereo speakers |
| Webcam: | 720p |
| Keyboard: | 6-row, spill-resistant Keyboard |
| Mouse Pad: | Multi Touch |
| Power & Battery | |
| Power Adapter: | 170W |
| Power Battery: | Integrated Li-Polymer 94Wh battery |
| Physical Characteristics | |
| Dimension (LxWxH): | 9.67" x 14.24" x 0.96" |
| Weight: | 2.74 lbs |
| Whats in the Box | |
| Whats in the Box: | Laptop and Power Adapter |







