Description
- Intel Pentium G3420 (3.2 GHz, 3 MB cache, 2 cores)
- Intel HD Graphics
- 4 GB DDR3 SDRAM │ 512 GB HDD
- Intel I217LM GbE
- Windows 11 Pro
| Specifications | |
| Condition: | Refurbished |
| Brand: | HP |
| Model: | RP5 Retail System Model 5810 |
| MPN: | Y3R08UC-E010 |
| Platforms: | |
| Color: | Black |
| Processor | |
| CPU Brand: | Intel |
| CPU Model: | Pentium G3420 |
| CPU Speed: | 3.2 GHz |
| CPU Max Speed: | |
| CPU Core: | Dual-core Processor |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Memory Speed: | |
| Storage/Drive | |
| Storage Type: | HDD |
| Hard Drive Capacity: | 512 GB |
| SSD Capacity: | 0 |
| Optical Drive: | No |
| Graphics | |
| GPU: | Intel HD Graphics |
| Graphics Memory: | Shared Memory |
| Graphics Type: | Integrated Graphics |
| Network & Communications | |
| Network LAN: | 10/100/1000Mbps |
| Network WLAN: | No |
| Network Bluetooth: | |
| Operating Systems | |
| Operating System: | Windows 11 |
| Operating System Version: | Pro |
| Interface & Ports | |
| USB Port: | 5 x USB 2.0 2 x USB 3.0 1 x 24V USB 2 x RS-232 powered-configurable serial (5V/12V) 1 x PS/2 keyboard 1 x PS/2 mouse 1 x RJ-45 1 x RJ-12 (cash drawer) |
| Video Port: | 1 x VGA 1 x DisplayPort 1.2 |
| Audio Port: | 1 x Audio in 1 x Audio out |
| Mic: | |
| Speaker: | |
| Webcam: | |
| Keyboard: | |
| Mouse Pad: | |
| Power & Battery | |
| Power Adapter: | |
| Power Battery: | |
| Physical Characteristics | |
| Dimension (LxWxH): | 13.3" x 15" x 3.95" |
| Weight: | 15.08 lbs |
| Whats in the Box | |
| Whats in the Box: | Desktop and Power Cables |





