Description
- AMD Ryzen 9 5900X (3.7 GHz up to 4.8 GHz max boost clock, 64 MB L3 cache, 12 cores, 24 threads)
- NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti (12 GB GDDR6X dedicated)
- HyperX 32 GB DDR4-3733 MHz XMP Heatsink RAM (2 x 16 GB) | 1 TB PCIe NVMe M.2 SSD
- Realtek Wi-Fi 6 (2x2) and Bluetooth 5.2 wireless card
- Windows 11 Home
| Specifications | |
| Condition: | Refurbished |
| Brand: | HP |
| Model: | OMEN 45L GT22-0194 |
| MPN: | 328Q3AA |
| Platforms: | |
| Color: | Black |
| Processor | |
| CPU Brand: | AMD |
| CPU Model: | Ryzen 9 5900X |
| CPU Speed: | 3.7 GHz |
| CPU Max Speed: | 4.8 GHz |
| CPU Core: | 12-Core Processor |
| Memory | |
| Installed Memory: | 32 GB |
| Memory Speed: | DDR4 3733 |
| Storage/Drive | |
| Storage Type: | SSD |
| Hard Drive Capacity: | 0 |
| SSD Capacity: | 1 TB |
| Optical Drive: | No |
| Graphics | |
| GPU: | NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti |
| Graphics Memory: | 12 GB |
| Graphics Type: | Dedicated Graphics |
| Network & Communications | |
| Network LAN: | 10/100/1000Mbps |
| Network WLAN: | 802.11ax Wireless LAN |
| Network Bluetooth: | Bluetooth 5.2 |
| Operating Systems | |
| Operating System: | Windows 11 |
| Operating System Version: | Home |
| Interface & Ports | |
| USB Port: | Front I/O: 2 x SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate 2 x USB 2.0 Type-A Rear: 1 x SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate 1 x SuperSpeed USB Type-A 10Gbps signaling rate 2 x USB 2.0 Type-A 1 x SuperSpeed USB Type-C 5Gbps signaling rate 1 x SuperSpeed USB Type-C 10Gbps signaling rate |
| Video Port: | 1 x HDMI 3 x DisplayPort |
| Audio Port: | 1 x headphone/microphone combo 1 x microphone |
| Mic: | |
| Speaker: | |
| Webcam: | |
| Keyboard: | |
| Mouse Pad: | |
| Power & Battery | |
| Power Adapter: | |
| Power Battery: | |
| Physical Characteristics | |
| Dimension (LxWxH): | 18.5" x 21.85" x 8.03" |
| Weight: | 49.82 lbs |
| Whats in the Box | |
| Whats in the Box: | Desktop and Power Cables |





