Description
- 12th Generation Intel Core i5-1235U (12 MB cache, 2+8 cores, 12 threads, 1.30 GHz to 4.40 GHz, 15 W) │ Intel Iris Xe Graphics
- 16 GB, DDR4, 3200 MHz │ 256 GB, PCIe NVMe Gen3 x4, SSD
- 13.3", FHD, 1920 x 1080, IPS LCD, 60 Hz, anti-glare, 45% NTSC, 250 nits, wide-viewing angle
- Intel Wi-Fi 6E AX211, 2x2, 802.11ax, Bluetooth wireless card
- Windows 11 Pro
| Specifications | |
| Condition: | Refurbished |
| Brand: | DELL |
| Model: | Latitude 5330 |
| MPN: | LATITUDE 5330 |
| Platforms: | |
| Color: | Gray |
| Processor | |
| CPU Brand: | Intel |
| CPU Model: | i5-1235U |
| CPU Speed: | 1.3 GHz |
| CPU Max Speed: | 4.4 GHz |
| CPU Core: | 10-core Processor |
| Memory | |
| Installed Memory: | 16 GB |
| Memory Speed: | DDR4 3200 |
| Storage/Drive | |
| Storage Type: | SSD |
| Hard Drive Capacity: | 0 |
| SSD Capacity: | 256 GB |
| Optical Drive: | No |
| Graphics | |
| GPU: | Intel Iris Xe Graphics |
| Graphics Memory: | Shared Memory |
| Graphics Type: | Integrated Graphics |
| Display | |
| Screen Size: | 13.3" |
| Touchscreen: | No |
| Native Resolution: | 1920 x 1080 |
| Network & Communications | |
| Network LAN: | No |
| Network WLAN: | 802.11ax Wireless LAN |
| Network Bluetooth: | Yes |
| Operating Systems | |
| Operating System: | Windows 11 |
| Operating System Version: | Pro |
| Interface & Ports | |
| USB Port: | 2 x ThunderboltTM 4 ports with DisplayPort Alt Mode/USB Type-C/USB4/Power Delivery 1 x USB 3.2 Gen 1 port 1 x USB 3.2 Gen 1 port with PowerShare |
| Video Port: | 1 x HDMI 2.0 port |
| Audio Port: | 1 x Universal audio port |
| Mic: | Dual-array microphones |
| Speaker: | Stero speakers |
| Webcam: | 1080p |
| Keyboard: | Spill Resistant Backlit Keyboard |
| Mouse Pad: | Multi Touch |
| Power & Battery | |
| Power Adapter: | 60 W AC adapter |
| Power Battery: | 3 cell, 41 WHr, lithium-ion |
| Physical Characteristics | |
| Dimension (LxWxH): | 8.17" x 12.04" x 0.67" |
| Weight: | 2.65 lbs |
| Whats in the Box | |
| Whats in the Box: | Laptop and Power Adapter |






